O školce

Mateřská škola byla postavena v roce 1974, uprostřed sídliště Nymburk. Má pět oddělení,čtyři třídy jsou rozděleny podle věku dětí a do jednoho oddělení mohou chodit děti věkově smíšené dle přání rodičů. Třídy jsou pojmenované  podle zvířátek ( Šneček, Motýlek, Kočička, Pejsek a Beruška). Provozní doba mateřské školy  je od 6.00 do 17 hodin. Rodiče mají možnost přivádět i odvádět své dítě kdykoliv během dne , tak jak potřebují. Naše školka je plně bezbariérová, což je v dnešní době, když jsou do školky přijímány i děti 2-leté, velkou výhodou - děti nemusí několikrát denně vycházet a scházet schody.

Další velkou výhodou naší školky je, že každé oddělení má svou zahrádku, což umožňuje učitelkám mít velký přehled o svých dětech. Zahrady jsou vybaveny průlezkami a dalšími zařízeními, které děti využívají při svých hrách a aktivitách. Každá zahrádka má svoji umývárnu a dětskou toaletu. Na všech zahrádkách máme vzrostlé stromy, které nám přináší příjemný stín v horkých dnech. V těchto dnech také hojně využíváme naše mlhoviště.   MŠ má vlastní vývařovnu a prádelnu.

Během roku pořádáme pro děti různé zábavné akce, na které se děti vždy velmi těší. Každý měsíc přijíždí do naší MŠ divadlo. Chodíme na divadelní představení do nymburského divadla, navštěvujeme i divadla v Praze. Účastníme se besed v městské  knihovně.  Přijíždí k nám policisté s ukázkou práce policejních psů. Navštěvujeme Dny otevřených vrat u hasičů a v Technických službách.

Jezdíme  do lesa do Píst   i na celodenní výlety. Pořádáme zahajovací táborák se skákacím hradem a skluzavkou, cestu strašidelnou zahradou, rozsvícení našeho vánočního stromečku, čertí hrátky, Mikulášskou nadílku, vánoční posezení, karneval, karneval na ledě,  vynášení Morany, rej čarodějnic, cestu za velikonočním zajíčkem, posezení ke Dni maminek, zábavné odpoledne ke Dni tatínků, Mateřinkovou olympiádu, spinkání ve školce, školkovou maturitu. Účastníme se projektu Celé Česko čte dětem. Některé akce pořádáme i s rodiči, což je u dětí velmi oblíbené. Každý rok se těšíme na velkou zahradní slavnost k MDD se skákacím hradem a skluzavkou.

Pro starší děti nabízíme:

  • Kroužek keramiky
  • V zimních měsících bruslení, v jarních plavání
  • V červnu  školu v přírodě
  • Celý školní rok probíhá výuka angličtiny
  • Kroužek flétny
  • Kroužek jógy - i pro mladší děti
  • Logopedickou nápravu

Účastníme se slavnostního rozloučení s MŠ na Městském úřadě v Nymburce pro budoucí školáky.

Spolupracujeme se ZŠ Letců R.A.F., účastníme se jejich ukázkových hodin.

Naším cílem je šťastné a spokojené dítě, které společně s rodiči učíme poznávat tento svět, a stejně jako máma s tátou je při tom držíme za ruku.

Kontat

MS "U PEJSKA A KOČIČKY"
Karla Čapka 1968
288 03 Nymburk

Telefon: 603 846 343
Email: adamcovahana.nbk@email.cz

Všechny kontakty a telefonní čísla naleznete v sekci Kontakty

V případě dalších informací a dotazů nás můžete kontaktovat také prostřednictvím
kontaktního formuláře »

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 17.00
(v oddělení kočička)

Po-Pá: 6.30 - 15.30
(ostatní oddělení)

vytvořily Eskolky.cz
© 2010 Mateřská školka U pejska a kočičky - dítě si hraje a poznává svět
Karla Čapka 1968, 288 03 Nymburk, Tel.: 603 846 343, Email: adamcovahana.nbk@email.cz